Виховання громадянина-патріота

 

Виховання громадянина-патріота
                 «Любіть Україну, як сонце, любіть, як вітер, і трави, і воду…

( В.Сосюра).


        Під цим гаслом 28 листопада в Вилківському НВК «ЗЗСО I-III ст. -ліцей» відбувся семінар для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів за темою: «Інноваційні підходи до розбудови моделі виховної системи національно-патріотичного виховання освітнього закладу на засадах громадянських та загальнолюдських цінностей в умовах освітніх змін.»

         В цьому напрямі колектив НВК ліцей працює над проблемою виховання гармонійно розвиненої, високоосвіченої, національно свідомої людини, здатної до саморозвитку і самовдосконалення.

         Розпочався захід незвичайно: в великому просторому світлому фойє школи з вітання учасників, вправи «Очікування» та експлікації («наукове пояснення») «Сучасні підходи до побудови виховної системи школи в умовах освітніх змін», з якою виступила директор НВК Соловйова А. Г. Продовженням став запальний флешмоб за участю учнів та вчителів ліцею, що дуже вразило гостей, серед яких були не лише заступники з НВР і педагоги-організатори, а і директори  Десантненської,  Мирнівської, Новомиколаївської шкіл, начальник відділу освіти Т. І. Маляренко, методист відділу освіти Суржикова Т. І., заступник міського голови, представники Вилківського БК, Дунайського біосферного заповідника.

         Далі в  актовій залі відбулася теоретична частина семінару: міні-лекція – презентація «Виховна система школи як оптимальний простір життєтворчості особистості» та невеликий практикум «Технологія проведення SWOT- аналізу НПВ в школі», яку провела заступник директора з НВР Касько О. В.

Педагог-організатор Юріна М. К. розповіла про багаторічну працю колективу НВК: «Будуємо майбутнє разом с батьками» та ознайомила з авторською програмою національно патріотичного виховання на 2015-2020 роки «Виховання громадянина-патріота України». А щоб участь у семінарі була комфортною Марина Костянтинівна запропонувала і провела імунну гімнастику, чим приємно здивувала гостей.

         Проведення такого рівня семінарів неможливе без практичного ознайомлення із особливостями впровадження та використання технологій НПВ в закладі. Спочатку  учні 10 класу та педагог-організатор Юріна М.К. познайомили гостей з новим проектом «Моє місто» (видатні  мешканці м. Вилкове), який був започаткований у цьому році. Також на I поверсі працювали учні - екскурсоводи 8 класу, які представили етнографічний куточок «Скарбниця моїх предків». В ньому зібрані предмети побуту місцевих мешканців, велику частину яких зібрали учні та вчителі школи.

               На II поверсі в кабінетах математики та фізики гостей вже чекали педагоги закладу. Вчителі математики Силарина  Л.І., Наум В.П. з учнями  10-11 класів продемонстрували, як можна  використовувати елементи української вишивки на уроках математики (фрагмент конференції «Математика української вишивки»).

         Вчитель фізики Соловйова А. Г. разом з учнями 8-Б класу на уроці-змаганні за темою «Подорож у країну Теплоти» довели, що фізика зустрічається не тільки у побуті, але і у пісенній та поетичній творчості  українських митців , а також в образотворчому мистецтві.

         Думку про те, що виховувати патріота - громадянина України можна на всіх уроках, продовжила Тукало О. Л., вчитель трудового навчання та технологій. Вона запросила всіх до педагогічної майстерні, де учениці 11 класів разом з вчителем презентували свої проекти: «Мотанка – прадавній оберіг українського народу», «Український рушник», «Магічна сила українських писанок». Виставка цих робіт постійно працює в школі, на третьому поверсі .

        На перерві учасники семінару  відвідали шкільний музей і познайомилися з його експозицією, а дехто навіть впізнав себе на шкільних фотографіях попередніх років.

Заключною частиною семінару став міні-проект, елемент реалізації загальношкільного проекту «З Україною в серці». Коучем  виступила педагог-організатор Юріна М. К., а членами двох команд стали учасники семінару.  Марина  Костянтинівна запропонувала до їхньої уваги такі вправи, як: самопрезентація «Гроно калини», вправа-очікування «Соняшник», «Кептарик справжнього українця», «Українське альфреско», «Життєві цінності». Результати вправи «Українське альфреско» за рішенням обох команд будуть презентовані на шкільному стенді.

        А кульмінацією тренінгу стала вправа «Від щирого серця», коли всі: і учасники, і вчителі НВК - стали в коло і говорили один одному добрі слова – побажання. Все це створило атмосферу родинного тепла і затишку.

На обговоренні результатів роботи на семінарі «Відкритий діалог» учасники семінару відмітили ретельно продуману програму заходу, постійний пошук  ідей, теплу атмосферу, створену в закладі. На подібні заходи і в такі колективи ще хочеться приходити. Велика подяка всім, хто підготував і провів такий  змістовний та багатоплановий семінар.  


                                        Балацька Т. І., співробітник ДБЗ, учасник семінаруОбновлен 04 дек 2018. Создан 03 дек 2018